Konsept

Mimardan

Tümay Korucuoğlu

Sanat; insanların duygu ve düşüncelerinin aktarılabilmesi için en önemli araçtır. Mimarlık ise sanat dalları içerisinde ifadelerin en kalıcı şekilde aktarılmasını sağlar. Bu bağlamda mimarlık, inşa edilmiş duygu olarak tanımlanabilir.

Tarih boyunca mimarlık bir çok fikir ve duyguyu aktarmakta kullanılmıştır. Bunlar içerisinde en önemlilerinden biri de gökyüzüne ulaşmak arzusudur.Yapı, kentin hızla gelişen Eskişehir yolu aksına; bu arzuyu simgelemek ve insan - kent ilişkisine yeni bir bakış açısı kazandırmak için tasarlanmıştır.

Cephede tasarlanan kademeli yükseliş, insan ölçeğinde yapının sonsuz bir yükselme eğiliminde olduğu algısnı yaratmaktadır.Benzer bir algı, ticaret bazasının çizgileriyle de oluşturulmuştur.

Yapı, kent içinde kendine oluşturduğu düzlemle rezidans kavramına yeni bir çeper çizmektedir. Şehre hakim manzaradan en yüksek seviyede yararlanılmıştır. Konut bloğu sakinlerini ticaret bazasından ayırmak ve görsel - algısal ilişkilerini kesmek için, konut bloğu ile ticaret bazası arasında tampon bölge görevini üstlenen sosyal tesis konumlandırılmıştır. Bu sosyal tesis ile konut bloğu için açık havuz imkanı sunulmuştur.

Ticaret bazasında ise; kendisini yoldan sergiletebilecek, üç farklı cephede konumlandırılmış ticaret birimleri tasarlanmıştır.

Yönetim Kurulu Başkanı

Orhan Ünsal

Ünsal Grup olarak Ankara’ da sayısız proje gerçekleştirdik. Her birinde aynı tutkuyu ve aynı heyecanı yaşadık. Her bir proje adeta bizim için bir kilometre taşı gibiydi. Bütün bunları, geride bıraktığımız 35 yılın katmış olduğu deneyim, tecrübe ve birikimle gerçekleştirdik.

Şimdi ise bugünlerde Ankara’ nın günden güne gelişen ve birbirinden değerli bir çok projenin uygulandığı Eskişehir yoluna ‘Nexus Tower’ adlı projemizle bizde varız demeye hazırlanıyoruz. Başta Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı olarak şahsım ve bütün çalışma ekibimiz, büyük bir heyecan ve mutluluk içerisindeyiz.

Mimarımız Tümay Korucu ile birlikte çağımızın modern dokusu ve çizgisini yansıtan, estetik açıdan son derece iddialı toplamda 37 kattan oluşan farklı metraj ve seçeneklerde mağaza, ofis, home ofis ve yüzme havuzu da dahil olmak üzere spor kompleksi ünitesinde yer aldığı, yatırımcısına kazancın yanı sıra prestijde sağlayacak projemizin Ankara’ mıza hayırlı olmasını diliyorum.